W lipcu Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsłużył 271 266 pasażerów. To minimalny wzrost w stosunku do roku ubiegłego, sięgający 2 procent. W ubiegłym miesiącu odnotowano również 1 623 operacji lotniczych.
Od 1 stycznia do 31 lipca 2017 r. w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin obsłużono ogółem 1 711 301 pasażerów przylatujących i odlatujących. W tym okresie wykonano łącznie 10 515 handlowych operacji lotniczych (startów i lądowań).
W całym 2017 roku, zgodnie z prognozami, w podwarszawskim porcie obsłużonych zostanie 2,9 mln podróżnych. W związku z rosnącym ruchem pasażerskim i wyczerpującą się przepustowością podwarszawskiego portu, planowana jest tu rozbudowa terminala pasażerskiego. Koszt inwestycji szacowany jest na 60 mln zł. Będzie ona możliwa, jeśli właściciele portu zgodzą się na zaciągnięcie kredytu. W połowie lipca odbyło się na lotnisku spotkanie w tej sprawie, jednak
nie przyniosło ono żadnego rezultatu.
– Chcemy podwoić przepustowość terminala, moglibyśmy to zrobić w ciągu 2-2,5 roku, ale funkcjonowałoby na innym systemie niż do tej pory, powstałyby zintegrowane strefy handlowe – mówił podczas konferencji prasowej p.o. prezes zarządu Portu Lotniczego Modlin, Leszek Chorzewski. Jak dodał, gdyby zapadła zgoda na inwestycję, na przełomie jesieni i zimy udałoby się rozpocząć inwestycję, a po dwóch latach otworzyć rozbudowany terminal.
Jedyną linią lotniczą, obsługującą połączenia na terenie Portu Lotniczego Modlin, jest irlandzki przewoźnik niskokosztowy, Ryanair. Przedstawiciele firmy od wielu miesięcy apelują o jak najszybszą rozbudowę terminala w celu zwiększenia swojej floty, a także liczby obsługiwanych połączeń.