Cztery linie lotnicze, specjalizujące się w dużej mierze obsługą połączeń transatlantyckich, zawarły porozumienie przewidujące współpracę w dziedzinie przewozów cargo lotniczego.
Dzięki zawartemu porozumieniu, strony umowy będą dysponowały łącznie 23 proc. całkowitego oferowania na trasach transatlantyckich, odpowiadającego ponad 600 tys. ton rocznie. Umowa przewiduje, że Air France-KLM Cargo, Delta Air Lines Cargo oraz Virgin Atlantic Cargo zyskają wspólny dostęp do sieci 110 bezpośrednich tras, umożliwiających dalsze transfery do 238 miast w Ameryce Północnej, 98 w Europie Kontynentalnej oraz 16 w Wielkiej Brytanii.
Wspólnie na lotniskach i poza nimi
Linie lotnicze ogłosiły, że umowa joint-venture umożliwi im dzielenie placówek spedycyjnych, wspólne organizowanie dowozów cargo transportem naziemnym, jak również dokonywanie rezerwacji oraz przekierowań transportu przesyłek. Przewoźnicy będą wykorzystywali również wspólne centra obsługi.
Już w tej chwili linie lotnicze z korzystają z tych samych magazynów na głównych lotniskach Europy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii i zapowiadają, że “przeanalizują możliwość dalszego wspólnego korzystania z placówek na większej liczbie lotnisk na świecie”.
- Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Virgin Atlantic Cargo w działającym z powodzeniem transatlantyckim joint-venture pomiędzy Air France-KLM Cargo oraz Delta Cargo. Połączenie siatek operacji oznacza zwiększenie wyboru oraz wartość dodaną dla naszych klientów, gdyż łączymy nasze wspólne usługi w celu zapewnienia płynniejszych transferów i skrócenia czasów transportu. To wzmocnione joint-venture jest w stanie zagwarantować najwięcej najlepszych opcji transportu transatlantyckiego w branży cargo - powiedział Adriaan den Heijer, wiceprezydent Air France-KLM Cargo.
Linie łączą doświadczenia i stawiają na cyfryzację
Cztery linie lotnicze ogłosiły również, że “wykorzystają swoje doświadczenie w transporcie specjalnych grup produktów”, w tym w end-to-end GDP oraz w transporcie farmaceutyków zgodnie z wymogami IATA CEIV, korzystając ze wsparcia “odpowiednich zespołów pracowników oraz odpowiednich placówek na całym świecie”.
- Dzisiejsze ogłoszenie decyzji jest dopiero pierwszym krokiem w tej podróży. Nasi klienci mogą spodziewać się dalszych korzyści, gdyż będziemy dalej dostosowywać nasze partnerstwo, tak aby zaoferować najwyższą klasę poziomu obsługi klientów oraz niezawodność operacyjną z różnorodnymi produktami i usługami dostosowanymi i wdrożonymi tak, by ułatwić współpracę z wszystkimi czterema liniami lotniczymi - powiedział Shawn Cole, wiceprezydent Delta Cargo.
- Nasze znakomite partnerstwo z Deltą już wcześniej poszerzyło listę możliwości, jakie oferujemy naszym klientom. Wraz z rozszerzonym joint-venture, obejmującym Air France-KLM Cargo, jeszcze bardziej cieszymy się na myśl o możliwościach, jakie zaoferujemy naszym klientom - dodał Dominic Kennedy, dyrektor zarządzający Virgin Atlantic Cargo.
Jak zapowiadają przewoźnicy, klienci będą mieli możliwość zamówienia transportu w lokalnych oddziałach używając w tym celu nowych narzędzi cyfrowych, które zyskają dodatkową efektywność dzięki lepszej łączności systemów należących do linii lotniczych.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.