Łotewski airBaltic i kanadyjskie Air Canada ogłosiły partnerstwo codeshare, które zaczęło obowiązywać od wczoraj (23 października). Nowa umowa umożliwia obu przewoźnikom zapewnienie szerszego zakresu opcji podróży dla swoich pasażerów oraz ich potrzeb w zakresie wypoczynku, biznesu i dalszej łączności na lotach między krajami bałtyckimi a Kanadą i nie tylko.
W ramach umowy codeshare, airBaltic doda swój kod BT do obsługiwanych przez Air Canada tras z Toronto do Amsterdamu i Kopenhagi, a także do sezonowych połączeń linii z Montrealu do Kopenhagi i Amsterdamu, a także z Toronto do Sztokholmu.
Natomiast Air Canada umieści swój kod AC na 10 trasach obsługiwanych przez airBaltic- z Rygi do Amsterdamu, Kopenhagi, Frankfurtu, Monachium i Sztokholmu, z Tallina do Amsterdamu, Brukseli, Kopenhagi i Monachium oraz z Wilna do Amsterdamu.
- Cieszymy się, że możemy ogłosić umowę codeshare z naszym wieloletnim partnerem międzyliniowym Air Canada, zapewniając naszym klientom lepszą łączność. To nowe partnerstwo codeshare zaoferuje teraz zarówno podróżnym airBaltic, jak i Air Canada rozszerzone opcje podróży między wszystkimi trzema stolicami krajów bałtyckich a Kanadą, z płynnym połączeniem z jednym przystankiem przez inne europejskie miasta. Z niecierpliwością czekamy na udaną, długoterminową współpracę. W airBaltic jesteśmy zaangażowani w ciągłe rozszerzanie naszej siatki połączeń, nie tylko poprzez dodawanie nowych miejsc docelowych, ale także nawiązywanie nowych partnerstw z liniami lotniczymi na całym świecie. Dzięki tym wysiłkom umacniamy naszą pozycję jako kręgosłupa komunikacyjnego całego regionu bałtyckiego - powiedział Martin Gauss, prezes i dyrektor generalny airBaltic.
Pierwszy lot w ramach nowej umowy codeshare ma się odbyć 6 listopada br.
- Air Canada jest bardzo zadowolona z rozszerzenia swojej wieloletniej współpracy z airBaltic, aby umożliwić lepszą łączność i wygodę klientów podczas podróży między Kanadą a Europą Północną. To nowe partnerstwo codeshare służy silnym powiązaniom handlowym między Kanadą a regionem Morza Bałtyckiego i opiera się na globalnej strategii rozwoju Air Canada poprzez wykorzystanie silnej sieci połączeń bez międzylądowań z Kanady do Skandynawii i kluczowych europejskich hubów, w tym Amsterdamu - powiedział Mark Galardo, wiceprezes wykonawczy ds. przychodów i planowania sieci w Air Canada.
airBalticŁotewski przewoźnik, którego flota składa się z
48 airbusów A220-300, w sumie obsługuje ponad 130 tras z Rygi, Tallina, Wilna i Tampere, oferując połączenia do wielu miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i na Kaukazie. Sezonowo bazuje również samoloty na Gran Canarii.
We wrześniu tego roku
linia przewiozła dokładnie 505 200 pasażerów. Wynik uzyskany w dziewiątym miesiącu br. jest o 13 proc. lepszy od osiągniętego dokładnie w tym samym okresie przed rokiem. Od początku bieżącego roku bałtyckie linie lotnicze obsłużyły już 3 838 600 podróżnych i zrealizowały 35,4 tys. operacji lotniczych.