Z lotniska Zielona Góra-Babimost w lipcu skorzystała rekordowa liczba pasażerów: 4513. Oznacza to, że średnio dziennie z lotniska korzystało 146 podróżnych. Jest to drugi najlepszy wynik w historii najmniejszego z regionalnych lotnisk w Polsce.
Jak podaje Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL), które jest właścicielem lotniska, wzrost liczby pasażerów wyniósł 129 procent w porównaniu z lipcem 2018 roku. Lipiec jest również o 35 procent lepszy od rekordowego czerwca 2019. Od początku roku lotnisko obsłużyło 15 610 osób. W całym 2018 r. było ich 21 934.
Wzrost liczby pasażerów wynika z podwojenia liczby rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa, które pojawiły się w ofercie na początku czerwca tego roku. Od 6 dnia tego miesiąca LOT lata z Babimostu wedle schematu: jeden rejs dziennie w środę i niedzielę, dwa rejsy – poranny i wieczorny – w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Od 24 czerwca z lotniska startują także rejsy czarterowe do Antalyi. Będą one realizowane do 16 września. Warto dodać, że połączenie LOT-u ze stolicą jest
dotowane przez województwo lubuskie kwotą 14,9 mln złotych w ramach umowy promocyjnej. LOT został wybrany w procesie przetargowym, do którego przystąpił tylko nasz narodowy przewoźnik. Z kolei loty realizowane przez Onur Air to
jeden lot tygodniowo.
W zeszłym roku Babimost przyniósł PPL-owi 8,5 mln strat. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy, ale wyniki przewozowe nie nastrajają optymistycznie.