Boeing wykrył dwie usterki w kadłubach ośmiu Dreamlinerów i przekazał liniom lotniczym, których problem dotyczy, aby wycofały z eksploatacji B787 w celu ich naprawy – informuje stacja "BNN Bloomberg".
Niezbędnych korekt wymagają połączenia w tylnej sekcji samolotów.
Producent z Chicago powiadomił o tym Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) i prowadzi analizę przyczyn problemu.
"Ustaliliśmy, że obie usterki dotyczą ośmiu samolotów z dostarczonej floty, dlatego przed kontynuowaniem eksploatacji należy je sprawdzić i naprawić. Natychmiast skontaktowaliśmy się z liniami lotniczymi, obsługujących osiem maszyn, których dotyczy problem. Samoloty zostały tymczasowo wycofane z eksploatacji, dopóki nie zostaną naprawione" - głosi oświadczenie Boeinga.
Jeden z ośmiu samolotów, w których wykryto usterki, jest użytkowany przez
Singapore Airlines. Odrzutowiec został szybko wycofany z rejsów pasażerskich i przewoźnik z Azji Południowo-Wschodniej jest w ścisłym kontakcie z producentem z Chicago, pracującym nad rozwiązaniem problemu. Nieujawniona w materiale osoba zaznajomioną z sytuacją przekazała, że uziemione zostały również maszyny należące do
Air Canada oraz
United Airlines.
Dreamliner doświadczył największych kłopotów krótko po inauguracji w 2011 roku. Dwa lata później stopione akumulatory litowo-jonowe w dwóch maszynach uziemiły globalnie samoloty na blisko trzy miesiące. Wadliwe łopatki silników Rolls-Royce'a doprowadziły natomiast do uziemienia kolejnych maszyn w 2018 roku.