Linie lotnicze Air Canada poinformowały w oficjalnym komunikacie o uruchomieniu w sezonie letnim bezpośrednich rejsów między Montrealem a Amsterdamem.
Nowe transatlantyckie połączenie będzie obsługiwane pięć razy w tygodniu. Rejs A900 wystartuje z Montrealu o godz. 22:10 lokalnego czasu w poniedziałki, wtorki, środy, piątki oraz soboty i dotrze do Amsterdamu o godz. 11:00 następnego dnia, począwszy od 2 czerwca aż do 14 października. Rejs powrotny A901 odleci z Holandii o godz. 14:00 we wtorki, środy, czwartki, soboty oraz niedziele i wyląduje w największym mieście prowincji Quebec o godz. 15:30 lokalnego czasu, począwszy od 3 czerwca aż do 15 października.
– Nadal obserwujemy duży popyt na podróże do Europy. Cieszymy się, że możemy zwiększyć liczbę usług oraz dodać sezonowe bezpośrednie połączenie między Montrealem a Amsterdamem na lato 2023 roku, które uzupełni nasze całoroczne połączenie między Toronto a Amsterdamem. Dzięki dwóm rejsom na dobę między Kanadą i Holandią, z dwóch naszych hubów, klienci po obu stronach Atlantyku mają więcej dogodnych opcji w celu odwiedzin oraz poznania obu krajów i nie tylko – podkreślił Mark Galardo, starszy wiceprezes ds. planowania sieci i zarządzania przychodami w narodowym przewoźniku Kanady.
Loty między Montrealem i Amsterdamem będą realizowane Dreamlinerami. Szerokokadłubowce linii lotniczych z Kraju Klonowego Liścia oferują pasażerom trzy klasy. Air Canada Signature Class gwarantuje indywidualne kapsuły z miejscami do leżenia. Premium Economy z kolei oferuje większe fotele z dodatkową przestrzenią na nogi, natomiast standardowa ekonomiczna bezpłatne posiłki. Wszystkie klasy posiadają również system rozrywki pokładowej z możliwością wykupienia Wi-Fi.
Wcześniej informowaliśmy, że Air Canada nie przywróci bezpośrednich lotów między Toronto a Warszawą. Decyzję kanadyjskiego przewoźnika potwierdziło Rynkowi Lotniczemu biuro prasowe operatora z Kraju Klonowego Liścia. Z drugiej strony, Polskie Linie Lotnicze LOT w planują sezonie letnim realizować do 12 rejsów tygodniowo. W 2022 roku przewoźnik znad Wisły przewiózł na lotach między Polską a Kanadą 140 tys. pasażerów. Więcej o tym pisaliśmy w
TYM TEKŚCIE.