Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły dzisiaj dodanie dwóch nowych tras z portu lotniczego Katowice-Pyrzowice. Najnowsze połączenia niskokosztowca do Akaby w Jordanii oraz Brukseli-Charleroi w Belgii będą dostępne przez cały rok i będą obsługiwane dwa razy w tygodniu.
Wizz Air rozpoczął działalność na górnośląskim lotnisku w maju 2004 roku i przez ostatnie dziewiętnaście lat udanej działalności przewiózł ponad 25 milionów pasażerów. Dzięki najnowszej zapowiedzi tani przewoźnik poszerzy swoją ofertę z regionu o nowe połączenia do Jordanii i Belgii.
Wizz Air pozostaje mocno zaangażowany w rozwój na lotnisku w Katowicach, a także w polski rynek oraz w zapewnianie swoim pasażerom doskonałych usług w połączeniu z niskimi cenami. Linie posiadają obecnie w bazie operacyjnej w Katowicach sześć samolotów, które umożliwiają obsługę 35 tras do 20 krajów.
– Z radością ogłaszamy rozwój siatki Wizz Air w Polsce poprzez dodanie dwóch nowych tras do naszej bazy na lotnisku w Katowicach. Dodajemy trasy z Katowic do Akaby w Jordanii, fantastycznego miejsca na wakacje, a także Brukseli-Charleroi w Belgii, z głębokim przekonaniem, że wyjątkowo niskie ceny i bogata oferta połączeń sprawią, że loty będą przystępne cenowo dla wszystkich pasażerów i pozwolą zaplanować fascynujące podróże i zwiedzać świat. Z niecierpliwością czekamy na powitanie pasażerów na pokładach samolotów Wizz Air – podkreśliła Zsuzsa Trubek, managerka ds. Komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.
– Od prawie 20 lat, na wielu różnych płaszczyznach, trwa dobra współpraca Katowice Airport i Wizz Air. Cieszymy się, że nasz biznesowy partner cały czas dba o rozwój siatki połączeń ze swojej katowickiej bazy. Zarówno Bruksela-Charleroi, jak i Akaba to trasy, które z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem – podsumował Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.
Wszystkie loty Wizz Air są obsługiwane airbusami A320 ze 180 miejscami dla pasażerów, odrzutowcami A321 z 230 miejscami, samolotami A320neo ze 186 miejscami oraz airbusami A321neo z 239 miejscami dla podróżnych. Flota niskokosztowca składa się ze 185 samolotów i jest jedną z najmłodszych na świecie, a jej średni wiek wynosi 4,2 roku.