Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły już użytkowanie szóstego embraera E190. W środę (1 czerwca) maszyna wykonała swój pierwszy rejs handlowy na rotacji Warszawa - Mediolan - Warszawa. Popołudniu tego dnia odrzutowiec poleciał do Kairu.
Maszyna o oznaczeniu MSN19000271 i rejestracji SP-LMF leasingowana jest od firmy Nordic Aviation Capital (NAC). Do Polski samolot został przebazowany
25 maja br. i tuż po przylocie otrzymał pełne barwy polskiego przewoźnika.
Wspomniany E190 wyprodukowany został w grudniu 2009 r., w którym to trafił do linii Azul Linhas Aéreas Brasileiras. Następnie po wycofaniu przez brazylijskiego przewoźnika, w latach 2019-2022 samolot został zaparkowany przez NAC na lotnisku Macon Middle Georgia Regional Airport. Na pokład nowy nabytek LOT-u, jak pozostałe E190, zabiera 106 pasażerów.
Obecnie we flocie LOT-u jest 75 maszyn, w tym 39 brazylijskich samolotów: sześć E170, 12 E175 (w tym dwa do dyspozycji rządu), sześć E190 oraz 15 E195.