Linie Emirates otworzyły nowe połączenie realizowane pięć razy w tygodniu z Dubaju (DXB) do Santiago (SCL) przez brazylijskie São Paulo (GRU). Tym samym przewoźnik po raz pierwszy pojawił się w Chile.
Połączenie obsłuży
niedawno odnowiony samolot Boeing 777-200LR w konfiguracji dwuklasowej, oferując 38 miejsc w układzie 2-2-2 w klasie biznes oraz 264 miejsca w klasie ekonomicznej. O ile nowe siedzenia w klasie biznes Emirates nie różnią się budową ani kształtem od poprzednich, są o 5 centymetrów szersze, zapewniając jeszcze wygodniejszą podróż. Fotele zachowały wykończenie w kolorze szampańskim i wzór w romby wyszyty na pokryciu wykonanym z naturalnej skóry oraz ergonomiczne zagłówki wprowadzone w klasie biznes najnowszych Boeingów 777 Emirates w listopadzie.
Lot nr EK263 z Dubaju będzie odbywać się we wtorki, czwartki, piątki, soboty i niedziele o 9:05 czasu lokalnego. Przylot do São Paulo: 17.00. Ponowny odlot o 18:30 z lądowaniem w Santiago o 21:40 tego samego dnia. Lot powrotny nr EK264 z Santiago zaplanowano na poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele o 1:10 czasu lokalnego z lądowaniem w São Paulo o 5:55. Następnie samolot wyruszy z São Paulo o 7:45 w kierunku Dubaju, gdzie wyląduje o 5:15 następnego dnia, zapewniając przesiadki do wielu kierunków w rozbudowanej siatce połączeń Emirates i partnerskich linii flydubai.
Tym samym przewoźnik uruchomi pięć dodatkowych lotów w tygodniu do São Paulo, uzupełniając dotychczasowe codzienne połączenie A380 z Dubaju do brazylijskiego miasta. Liczba lotów Emirates do São Paulo wyniesie łącznie 12 tygodniowo.
Nowa trasa odpowiada także na zwiększony popyt na wymianę handlową między Chile a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a linie Emirates SkyCargo zapewnią przewóz każdorazowo do 14 ton chilijskich towarów eksportowych, takich jak ryby i owoce morza, wiśnie, kwiaty i inne produkty łatwo psujące się.
Santiago, pierwszy kierunek w Chile obsługiwany w przyszłości przez Emirates, jest największym miastem w kraju, odpowiadając za blisko połowę chilijskiego PKB. Stolica Chile zyskuje renomę jako inkubator znaczących uczelni, dużych międzynarodowych przedsiębiorstw i obiecujących start-upów dzięki rosnącej liczbie dobrze wykształconych, młodych fachowców. Orientując się na wydajniejszą gospodarkę wykorzystującą zaawansowane technologie, wiele przedsiębiorstw z całego świata otwiera swoje siedziby lub biura regionalne w centrum miasta. Chile jest także największym na świecie producentem miedzi.