LOT zdobył tytuł „Najlepszej Linii w Europie Wschodniej” przyznawany co roku przez amerykański magazyn Global Traveler. Jak stwierdza w swojej informacji prasowej przewoźnik – Nagroda to dowód na to, że LOT jest docenianą i coraz bardziej rozpoznawalną linią na rynkach międzynarodowych.
Drugi raz najlepsi
Polski przewoźnik zostawił w pokonanym polu Aerofłot, Wizzair czy Croatia Airlines. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Los Angeles, wręczano nagrody w ponad 70 kategoriach. Tytuł „Najlepsza Linia Wschodniej Europy” po raz drugi z rzędu otrzymał LOT.
– Jesteśmy dumni z wyróżnienia przyznanego w prestiżowym rankingu amerykańskiego magazynu Global Traveler. To ważna nagroda, która świadczy o rosnącej popularności i rozpoznawalności LOT-u również za Oceanem. Intensywny rozwój połączeń krótkiego i dalekiego zasięgu, nowoczesne samoloty, które stale pozyskujemy oraz wysoka jakość obsługi na pokładzie sprawiają, że LOT jest dzisiaj ulubioną linią pasażerów w podróżach do i z najszybciej rozwijającego się regionu Europy – CEE. To kolejny dowód, że kierunek, który obraliśmy trzy lata temu wprowadzając strategię rentownego wzrostu był słuszny – powiedział odbierając nagrodę w imieniu LOT-u Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u. – W tym toku przewieziemy 8,8 mln pasażerów czyli dwukrotnie więcej niż w 2016, a w przyszłym roku, przewidujemy, że będzie ich aż 10 mln.
Wyróżnione połączenie z problemem?
LOT został również wyróżniony w kategorii „Najlepsze nowe połączenie lotnicze” za uruchomienie bezpośrednich rejsów z Nowego Jorku do Budapesztu w maju tego roku. Jest to o tyle interesujące, że wczoraj krytyczny tekst o tym połączeniu opublikowała Dziennik Gazeta Prawna. LOT obiecał Rynkowi Lotniczemu skomentować jego treść do przyszłego poniedziałku.
Fakt faktem, że z jednej strony był to bardzo dobry ruch przewoźnika, który wypełnił lukę po upadłych narodowych liniach węgierskich Malev i dał Węgrom sposobność bezpośrednich podróży za ocean. Z drugiej strony, problemy z silnikami Dreamlinerów spowodowały zastąpienie boeingów 787, który miały operować na tym kierunku, airbusami A330 a od września boeingami 767. Wedle doniesień DGP spotkało się to z niezadowoleniem pasażerów, którzy nie mogą między innymi otrzymać zwrotów za podróż w niższej klasie komfortu.
O GT i Locie
Global Traveler jest amerykańskim magazynem skierowanym do grupy wysokiego stopnia menedżerów amerykańskich często podróżujących wewnątrz USA i po całym świecie. Najlepsi zostali wyłonieni w wyniku otwartych ankiet wypełnionych przez czytelników magazynu w okresie od 1 stycznia do 30 września 2018r.
LOT ma dziś w swojej rozkładowej ofercie już w sumie 107 połączeń. Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie 66 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark.
W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, czyli o ponad jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik zakłada przewiezienie 8,9 mln pasażerów, żeby w 2019 r. przekroczyć barierę 10 mln. Dla LOT-u pracuje dziś 3 tys. osób w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.