Linie lotnicze Ryanair ogłosiły we wtorek 26 września swój największy w historii zimowy rozkład rejsów z Krakowa. Tani przewoźnik zwiększy zbazowaną w stolicy Małopolski flotę do dziewięciu samolotów. Wśród nich będą trzy odrzutowce z rodziny 737 MAX.
Rekordowy rozkład lotów dla Krakowa obejmie 61 połączeń, w tym cztery nowe trasy do Belfastu, Fuerteventury, Memmingen i Tirany. Ryanair zwiększy również częstotliwość lotów na kolejnych 29 zimowych trasach, takich jak Alicante, Katania, Lizbona, Madryt, Malaga i Wiedeń, oferując klientom i odwiedzającym stolicę Małopolski lepszy wybór połączeń na ferie zimowe. Bilety są dostępne już od 119 złotych.
Tani przewoźnik z Irlandii zainwestuje w ten sposób w Krakowie kolejne 900 mln dolarów. To pozwoli zwiększyć zatrudnienie na lotnisku w Balicach do ponad 3800 miejsc pracy. Niskokosztowiec planuje przewozić rocznie z Krakowa pięć milionów pasażerów. Niedawno zapowiedział również budowę centrum szkoleniowego o wartości 600 mln złotych. Zaplanowana na przyszły rok inwestycja zapewni ponad 150 nowych miejsc pracy w regionie Małopolski.
– Sezon wakacyjny, który okazał się rekordowy pod względem ruchu pasażerskiego, dobiega końca. Na krakowskim lotnisku pierwsze osiem miesięcy zamknęliśmy z wynikiem ponad 6,2 mln obsłużonych pasażerów. Małopolskę i Kraków odwiedza coraz więcej turystów, a Polacy chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, m.in. dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszego zbazowanego przewoźnika, czyli liniom Ryanair, które oferują obecnie aż 81 połączeń do licznych słonecznych destynacji w Europie. Statystyki satysfakcjonują i motywują do dalszych działań, do rozwijania oferty dla naszych pasażerów. Już dziś możemy powiedzieć, że sezon zima 2023/24 zapowiada się równie atrakcyjnie. Nowe oferty połączeń Ryanair obejmą takie kierunki jak Tirana czy Fuerteventura – zachęca Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.
– Tegoroczny zimowy rozkład lotów z Krakowa wzbogaci się o dodatkowe zbazowane samoloty. Dzięki temu Ryanair będzie dysponował w Krakowie łączną flotą dziewięciu samolotów, w tym trzema maszynami z rodziny 737 MAX. Najnowsza inwestycja, o wartości 900 mln dolarów, zapewni między innymi 270 atrakcyjnych miejsc pracy w branży lotniczej, a także przyspieszy rozwój dostępności połączeń, turystyki i miejsc pracy w Krakowie. Zarówno ta inwestycja, jak i niedawno ogłoszona, planowana na przyszły rok, budowa centrum szkoleniowego o wartości 600 mln zł, które zapewni 150 bezpośrednich miejsc pracy w Krakowie, podkreślają zaangażowanie Ryanaira w rozwój tego miasta – powiedział Jason McGuinness, reprezentujący niskokosztowca na konferencji prasowej w Krakowie.
– Ryanair ma nadzieję dalej inwestować w krakowskie lotnisko, aby zwiększać przepustowość, turystykę i liczbę miejsc pracy w Krakowie i Małopolsce. Osiągnięcie tego celu jest możliwe tylko przy zachowaniu konkurencyjnych opłat lotniskowych. To właśnie na portach lotniczych spoczywa obowiązek zapewnienia, że pozostaną one konkurencyjne w Europie, która wciąż pracuje nad powrotem do poziomu przepustowości sprzed kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 – podsumował McGuinness.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.