Kontrola bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych etapów w ścieżce pasażera na krakowskim lotnisku. Gwarantuje bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników podczas całej podróży.
Pasażerowie odprawiani z lotniska zawsze powinni zapoznać się z przepisami regulującymi przygotowanie do podróży osób, bagażu rejestrowanego i podręcznego. W celu usprawnienia i przyspieszenia przebiegu kontroli, a przede wszystkim podnieść komfort i szybkość obsługi pasażerów, Kraków Airport wprowadzi najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystujące tomografię komputerową.
Dziesięć skanerów
– Jako pierwszy port lotniczy w Polsce uruchomiliśmy procedurę na zakup systemów kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego. Przedmiotem procedury jest dostawa, instalacja oraz uruchomienie 10 sztuk specjalnych, nowoczesnych skanerów CT, dzięki którym pasażerowie nie będą już musieli wyciągać z bagażu płynów ani elektroniki – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
– Zależy nam, idąc za przykładem innych lotnisk na świecie, na usprawnieniu kontroli i poprawieniu jakość obsługi naszych klientów! Z doświadczenia wiemy, że tomografy świetnie sprawdzają się podczas pracy z bagażem rejestrowanym – podkreślił Włoszek.
Płyta postojowa PPS czeka na inaugurację
Żeby zainaugurować nowo rozbudowaną płytę postojową PPS w części zachodniej krakowskie lotnisko czeka już tylko na ostatni dokument tj. certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który pozwoli na operacyjne uruchomienie nowej infrastruktury.
– Przewidujemy, że na przełomie kwietnia imaja tego roku powinniśmy móc rozpocząć jej użytkowanie. Dzięki tej inwestycji zyskamy dodatkowo 15 miejsc postojowych dla samolotów kodu C. Wartość projektu to około 120 mln złotych netto. Warte podkreślenia jest, że w ramach właśnie tej inwestycji zostaną na okres zimowy uruchomione specjalne stanowiska do zabezpieczenia statków powietrznych przed oblodzeniem. Będą to stanowisko dedykowane tylko temu celowi a sam proces zabezpieczenia będzie w Kraków Airport odbywał się w tylko w tym obszarze. Nowoczesna infrastruktura wyposażona w aparaturę kontrolno – pomiarową oraz kolejne dedykowane zbiorniki retencjonujące wpłyną pozytywnie na gospodarkę wodną lotniska i pozwolą poprawić zabezpieczenie Potoku Olszanickiego przed potencjalnym zanieczyszczeniem – wyjaśnił Radosław Włoszek.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.