Dzisiaj (12.06) LOT rozpoczyna sprzedaż biletów na nowej trasie między Warszawą a Lublinem. Od 3 września połączenia między tymi miastami będą się odbywały pięć razy w tygodniu.
Pasażerowie mają do wyboru rejsy w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:40, a lądował w Lublinie o 14:25. Rejsy z Lublina zaplanowane są na godz. 15:10, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:00.
Ceny za bilet w obie strony zaczynają się od 169 zł. Połączenie wystartuje 3 września i będzie miało charakter całoroczny. Do obsługi rejsów LOT przeznaczył samolot Bombardier Q400, na pokładzie którego znajduje się 78 foteli dla pasażerów.
– Oferujemy naszym pasażerom najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą i Lublinem, co jest szczególnie istotne właśnie teraz, w trakcie uciążliwych inwestycji drogowych i kolejowych między tymi miastami – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u. – Rozkład został skonstruowany w ten sposób, że umożliwia pasażerom z Polski Wschodniej dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, np. na rejsy do Ameryki Północnej i do Europy Zachodniej – dodaje.
Nowa trasa wpisuje się w działania LOT-u podejmowane w celu rozwijania siatki rejsów zasilających port przesiadkowy w Warszawie. Jednocześnie jest przejawem wzmacniania pozycji przewoźnika w regionalnych portach lotniczych w Polsce (w miarę dostępności floty i pojawiających się możliwości rynkowych).
Warszawa-Lublin to dziesiąte połączenie krajowe w siatce LOT-u. W ramach rejsów tego typu LOT oferuje swoim pasażerom możliwość podróżowania nie tylko z Warszawy do Lublina, ale także do Gdańska, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Zielonej Góry, Poznania i Szczecina oraz z Krakowa do Gdańska.
Warszawa-Lublin to 99. połączenie dostępne obecnie dla pasażerów w ofercie LOT-u. Polski przewoźnik jest dziś najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie. Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie licznych bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago.
Tylko w tym roku LOT zaczął sprzedawać bilety na trasach z Warszawy do Billund, Hanoweru, Moskwy (Domodiedowo), Zaporoża, Skopje i Podgoricy i Lublina, z Krakowa do Budapesztu, z Bydgoszczy do Kijowa (Żuliany) oraz do Turynu z Katowic i Warszawy.
W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, czyli o ponad 25 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik spodziewa się przewieźć ok. 9 mln pasażerów, a w 2019 r. przekroczyć barierę 10 mln. LOT zatrudnia dziś prawie 3 tys. osób w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.
Cały czas trwają dostawy nowych samolotów. W czerwcu do floty dołączy jedenasty Boeing 787 Dreamliner (to będzie egzemplarz w specjalnym biało-czerwonym malowaniu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości). Także w czerwcu u z pasażerami LOT-u zaczną latać - na trasach średniego zasięgu – trzeci i czwarty Boeing 737 MAX 8 (w tym jeden biało-czerwony). Z kolei w lipcu zakończą się dostawy Embraerów 195 pozyskanych specjalnie dla połączeń europejskich, dzięki czemu ich liczba wzrośnie do 12.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.