Polskie Linie Lotnicze LOT były pierwszym przewoźnikiem oferującym regularne połączenia lotnicze z nowego-starego lotniska w Radomiu. Oferowane rejsy rozkładowe, jak i czarterowe cieszyły się sporym zainteresowaniem, a boeingi 737 LOT-u wypełnione były średnio w 85 proc. Z rejsów skorzystało łącznie 75 497 pasażerów.
Port lotniczy Warszawa-Radom został ponownie otwarty 27 kwietnia. W trakcie oficjalnej inauguracji odbył się
przylot z Warszawy boeinga 737-800 czarterowych linii lotniczych Enter Air, lecz wieczorny
przylot wąskokadłubowego samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT z Paryża zainaugurował ponowną działalność komercyjną.
W sezonie letnim LOT oferował rozkładowe rejsy z Radomia do Paryża, Rzymu, Tirany oraz Warny. Boeingi 737 miały pierwotnie latać także do duńskiej Kopenhagi, lecz słabe zainteresowanie podróżnych tym kierunkiem spowodował zmianę planu, a w miejsce lotów do stolicy Danii pojawiły rejsy do Bułgarii. Polski przewoźnik realizował na zlecenie biura podróży Itaka loty czarterowe do Albanii, Bułgarii oraz tureckiej Antalyi.
Z naszych kwietniowych wyliczeń wynikało, że polskie linie będą największym przewoźnikiem na lotnisku Warszawa-Radom. PLL LOT planowały wykonać 410 lotów regularnych oraz 96 czarterowych. 506 operacji oznaczało zaoferowanie w rejsach 94 116 foteli. Wyznaczone do obsługi lotów do i z Radomia 186-miejscowe boeingi 737- 800NG/MAX 8 wykonały do tej pory 476 operacji. Zaoferowana liczba miejsc wynosiła 88 546. Z 378 lotów regularnych skorzystało 58 461 podróżnych, a w ramach 98 rejsów czarterowych przewiezione zostało 17 036 osób. Łącznie na pokładach samolotów LOT-u gościło 75 497 podróżnych.
Wskaźnik zajętości miejsc w lotach regularnych wynosił 83 proc., podczas gdy boeingi latające czarterowo do Antalyi, Tirany oraz Warny były średnio wypełnione w 93 proc. Jeśli pod uwagę weźmie się to, że radomskie lotnisko działa ponownie od sześciu miesięcy, średnie wypełnienie samolotu na poziomie 85 proc., można uznać za sukces.