Od dzisiaj w Terminalu A Lotniska Chopina rozpoczną się prace związane ze zmianą operatorów sklepów. Będzie się to wiązać z zamknięciem części punktów handlowych na terenie całego lotniska – informuje stołeczne lotnisko Okęcie.
Najwięcej zmian obejmie rejon strefy CDE. Znacznemu ograniczeniu ulegnie oferta w punktach usytuowanych za kontrolą bezpieczeństwa, na całej długości pirsów (szczególnie w pirsie północnym, w strefie non-Schengen, tj. po kontroli bezpieczeństwa) jak również południowym. W dalszym ciągu dostępna będzie oferta handlowa sklepów znajdujących się w strefie AB.
Oferta punktów gastronomicznych na terenie całego terminala pozostaje bez zmian, natomiast oferta prasowa będzie dostępna w strefie ogólnodostępnej AB oraz po kontroli bezpieczeństwa w strefie Schengen. Lista aktualnie otwartych punktów handlowych jest dostępna na stronie lotniska w dziale "Sklepy".
Lotnisko Chopina musi wkrótce
zostać rozbudowane. Prace mają zacząć się w przyszłym sezonie budowlanym. Rozbudowa Okęcia zakłada powstanie ponad
40 dodatkowych stanowisk dla samolotów. PPL chciałby stworzyć stanowiska w części północnej, zajmując ok. 20 m z części wojskowej, na co ma już zgodę MON-u. Większość ruchu realizowanego na Lotnisku Chopina generowana jest przez przewoźników tradycyjnych (w szczególności LOT).
Równolegle, niektórzy politycy i
władze PPL-u, roztaczają wizję zamknięcia Lotniska Chopina w ciągu najbliższych 9 lat, aż do powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego. Likwidacji stołecznego Okęcia sprzeciwili się ostatnio mieszkańcy Warszawy, kandydaci na prezydenta stolicy, m.in. Rafał Trzaskowski czy miejscy aktywiści, jak Jan Śpiewak. W odpowiedzi na głosy protestów, Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało się przeprowadzić ostatnią
ekspertyzę – analiza ma wykazać czy lotnisko faktycznie nadaje się wyłącznie do zamknięcia.