W piątek (2 kwietnia), o godzinie 13:46 rejsowy samolot Lufthansy LH1348 wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie, czym przypieczętował 50. rocznicę pierwszego przelotu Lufthansy z Frankfurtu do Warszawy, który odbył się 2 kwietnia 1971 roku.
Współpraca, która rozpoczęła się od dwóch rejsów tygodniowo, w ciągu pięciu dekad rozwinęła się, przed pandemią, do poziomu prawie 400 połączeń tygodniowo pomiędzy Polską a rynkami macierzystymi Lufthansa Group w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Belgii. W najbliższym czasie Lufthansa Group zamierza znacząco zwiększyć liczbę połączeń oferowanych z Polski do 120 tygodniowo, które będą realizowane od początku maja tego roku. Nawet w czasie pandemii Lufthansa Group dbała o utrzymanie połączeń do Polski, podkreślając swoje zaangażowanie na tym rynku.
Przez lata Lufthansa nie tylko zapewniała globalną mobilność swoim polskim klientom, ale także zainwestowała w tworzenie odnoszących sukcesy polskich firm reprezentujących różne jednostki biznesowe, w tym Cargo, Global Business Services, IT Services oraz dwie ostatnio powstałe Joint Ventures specjalizujące się w usługach konserwacji, napraw i remontów silników lotniczych. W kilku lokalizacjach w Polsce Lufthansa Group zatrudnia obecnie około 3000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów i inżynierów obsługujących klientów z całego świata.
– Polska zawsze była ważnym rynkiem dla Lufthansa Group. 50 lat temu trudno było sobie wyobrazić niezwykłą historię Lufthansy w Polsce, która odzwierciedla także rozwój polsko-niemieckiej współpracy i handlu od początku lat 70. To, co nigdy się nie zmieniło, nawet w najtrudniejszym okresie jakiego doświadcza nasza branża, to nasze zaangażowanie na polskim rynku i dbałość o naszych polskich klientów. Jesteśmy wdzięczni Lotnisku Chopina w Warszawie za ponad 50-letnią współpracę, a także Urzędowi Lotnictwa Cywilnego (ULC) i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) za ich profesjonalną współpracę – mówi Frank Wagner, General Manager Sales Lufthansa Group Poland.
Współpraca Lufthansy z narodowym przewoźnikiem Polskimi Liniami Lotniczymi LOT przekształciła się we wspólne członkostwo w Star Alliance, programie dla osób często podróżujących Miles & More oraz dwustronnych umowach handlowych, promujących połączenia pomiędzy rynkami macierzystymi, rozszerzając w ten sposób siatkę połączeń oferowaną naszym wspólnym klientom. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności Lufthansy w Warszawie już od 50 lat. Przewoźnik jest naszym ważnym partnerem, dzięki któremu nasi pasażerowie mogą wygodnie podróżować do portów przesiadkowych w Monachium i Frankfurcie. Lufthansa, jako jeden z naszych głównych partnerów biznesowych, przyczyniła się do zacieśnienia współpracy pomiędzy Polską a Niemcami – komentuje Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.