Lufthansa Technik zaprezentowała zupełnie nową koncepcję kabiny VIP, która zostanie zainstalowana w nowej generacji boeingów 777, przeznaczonych dla prywatnych klientów. Projekt kabiny BBJ 777-9 stawia na wszechstronność i konfiguracje, które w pełni wykorzystują ogromną przestrzeń dostępną w szerokokadłubowym odrzutowcu. Stworzona kabina przeznaczona jest dla nieujawnionego klienta z Bliskiego Wschodu.
Nowa kabina prezentuje imponującą gamę oszałamiających funkcji. Ponadto maksymalizuje przestrzeń i komfort oraz łączy tradycyjne elementy dziedzictwa kulturowego Bliskiego Wschodu z nowoczesnym akcentem. – Jesteśmy podekscytowani, mogąc ujawnić pierwsze spostrzeżenia na temat nowego projektu kabiny VIP dla BBJ 777-9 – powiedział Jan Grube, dyrektor sprzedaży w dziale VIP i usług specjalnych w Lufthansa Technik.
– Misją naszego zespołu było stworzenie kabiny, która jest zarówno funkcjonalna, jak i piękna, a jednocześnie spełnia wyjątkowe potrzeby naszych klientów VIP na Bliskim Wschodzie. Jesteśmy przekonani, że projekt tej kabiny wyznaczy nowy standard dla lotnictwa VIP. Nie możemy się doczekać wprowadzenia go na rynek – dodał Grube.
Jedną z wyróżniających się cech jest sekcja VVIP (ang. Very-Very-Important Person), umieszczona z przodu samolotu. Zawiera ona wyjątkową, prywatną sypialnią, którą można rozszerzyć w dowolny sposób, co gwarantuje, że pomieszczenie jest bardzo funkcjonalne i może ulec szybkiej konwersji. Szczegółowy projekt, jak podkreśla Grube, ma zostać ujawniony jeszcze w tym roku.
Przestronne biuro i tzw. recepcja będzie oddzielać część prywatną od pozostałych obszarów samolotu. W kabinie znajdować się będzie również arabski madżilis, czyli pomieszczenie do przesiadywania i picia kawy bądź herbaty. Duży i wszechstronny salon zajmuje środek samolotu i jest wyposażony w duży stół z elastycznymi opcjami siedzenia. Tył kabiny, aby zaspokoić potrzeby oficjalnych misji, został zaprojektowany z myślą o stylowym i wygodnym przewożeniu delegacji towarzyszących.
W całej kabinie zastosowano specjalną koncepcję oświetlenia i rolet okiennych, dzięki czemu pasażerowie będą mieć wrażenie przebywania w swoim osobistym salonie, a nie w samolocie na wysokości 30 tys. stóp. Jak podkreśla Lufthansa Technik, jest to szczególnie ważne w przypadku samolotów bardzo dalekiego zasięgu.
Zespół projektowy w centrum firmy w Hamburgu pracował z klientem nad zaprojektowaniem kabiny od podstaw. Projektanci Lufthansa Technik ściśle współpracowali z wciąż nieujawnionym klientem, aby stworzyć wyjątkową i funkcjonalną przestrzeń, która najlepiej odpowiada potrzebom i gustom klienta. Zaprezentowane grafiki wskazują, że kabina będzie jedną z najbardziej nowoczesnych i ekskluzywnych kabin samolotów, jeśli chodzi o projekt wnętrza. Do stworzenia kabiny wykorzystane zostaną materiały najwyższej jakości.
W projekcie kabiny zaangażowany był także Boeing. Producent statku powietrznego dostarczył zespołowi projektowemu rodzime dane i pomiary samolotu. Ta konkretna kabina jest pierwszą tego rodzaju, która została opracowana przy użyciu tak szczegółowych danych, co zapewnia, że projekt i późniejsze odwzorowanie w rzeczywistości będą w 100 proc. dokładne.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.