Linie lotnicze Norse Atlantic Airways rozpoczęły sprzedaż biletów na nową trasę łączącą Ateny z nowojorskim portem JFK. Ceny rejsów zaczynają się od 239 euro w jedną stronę - informuje serwis aviation24.be.
Loty zaplanowano maksymalnie pięć razy w tygodniu, począwszy od 30 maja aż do 26 października 2024 roku. Oferta niskokosztowego nordyckiego przewoźnika dalekiego zasięgu to odpowiedź na rosnące zainteresowanie Amerykanów poznawaniem krajobrazów i kultury Grecji.
Celem nowej bezpośredniej trasy Norse Atlantic Airways jest zapewnienie niedrogiej i wygodnej opcji podróżowania, zaspokajającej wzrost popytu na podróżowanie między wybranymi miejscami docelowymi. Prezes niskokosztowego nordyckiego przewoźnika dalekiego zasięgu Bjorn Tore Larsen oraz dyrektor ds. komunikacji i marketingu międzynarodowego portu lotniczego w Atenach Ioanna Papadopoulou podkreślili rolę nowego połączenia we wzmacnianiu wymiany kulturalnej i współpracy biznesowej.
Linie lotnicze Norse Atlantic Airways obsłużyły w listopadzie
48 839 pasażerów. Wskaźnik wypełnienia samolotów w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku wzrósł aż o 11 proc.
Piętnaście szerokokadłubowych boeingów dwóch wersji (787-8 i 787-9) nordyckiego przewoźnika dociera aktualnie na dwanaście lotnisk, oferując rejsy transatlantyckie z pięciu europejskich portów (Berlin, Londyn-Gatwick, Oslo, Paryż-CDG i Rzym-Fiumicino), do siedmiu lotnisk w USA (Boston, Los Angeles, Nowy Jork, Miami, Orlando, Waszyngton i San Francisco).
Niedawno nordycki niskokosztowiec dalekiego zasięgu ogłosił uruchomienie
trzeciej transatlantyckiej trasy ze stolicy Francji. Jesienią rozkład lotów z Oslo rozszerzyło połączenie do Bangkoku, natomiast z Londynu-Gatwick podróżni mogą już polecieć na Barbados i Jamajkę.
Wyjątkowym wydarzeniem dla Norse Atlantic Airways był w listopadzie
rejs czarterowy na Antarktydę dla Norweskiego Instytutu Polarnego. Droga Dreamlinera niskokosztowca wiodła „na zamarzniętą pustynię” z Oslo przez południowoafrykański Kapsztad, a samolotem lecieli naukowcy oraz niezbędne do funkcjonowania zaopatrzenie antarktycznej stacji badawczej Troll.