Twórcy portu lotniczego Pekin-Daxing przygotowali nie lada gratkę dla pasażerów lotniska, które zainauguruje działalność już w tym miesiącu - tradycyjny chiński ogród umieszczony w obrębie patio supernowoczesnego terminala.
Ogród, który jest umieszczony w patio na końcu pirsu znajdującego się w rejonie operacji międzynarodowych portu lotniczego Pekin-Daxing, jest jedną z głównych atrakcji przygotowanych z myślą o pasażerach lotniska. Dzięki uprzejmości chińskiej grupy entuzjastów lotnictwa
FATIII AVIATION już teraz, na kilka tygodni przed planowanym na 30 września otwarciem portu lotniczego, możemy zaprezentować zdjęcia tego niezwykłego miejsca.
Tradycja w sercu nowoczesnościOdwiedziny tego miejsca, do których zachęcają władze portu lotniczego Daxing, są doskonałą okazją to tego, zakosztować z pierwszej ręki kultury Państwa Środka. Tradycyjny chiński ogród, który mocno kontrastuje z otoczeniem supernowoczesnego lotniska, został stworzony z dbałością o szczegóły i stanowi bardzo przekonującą wizytówkę niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego kraju. Dla osób, które w Daxing jedynie przesiadają się na inny lot, wizyta w ogrodzie może stanowić inspirację do przyszłych odwiedzin, dla osób wylatujących z Chin, przypomnieniem czasu spędzonego w Państwie Środka lub szansą na moment relaksu przed wejściem na pokład samolotu. Patio, w którym znajduje się ogród, nie jest przykryte dachem, dlatego sam ogród będzie się zmieniał wraz z porami roku oraz wraz z warunkami atmosferycznymi na zewnątrz budynku.
Pasażerowie nie będą potrzebowali dużo czasu, by dotrzeć do tej oazy tradycji w obrębie
supernowoczesnego portu lotniczego. Dzięki projektowi koncentrującemu się na scentralizowanym planie, odległość pomiędzy centralną częścią lotniska, a najdalszymi bramkami lotów, nie będzie przekraczała 600 m. To znacznie krótszy dystans niż ten, którym może poszczycić się wiele innych dużych terminali w Europie lub w Azji. Rozwiązanie umożliwi nie tylko pokonanie drogi do bramki w krótszym czasie, nie przekraczającym 8 min – po przylocie znacznie szybciej otrzymamy także swój bagaż, zapewniają przedstawiciele francuskiej firmy ADP Ingenierie, która była częścią konsorcjum odpowiedzialnego za projekt architektury terminala 1 portu lotniczego Beijing Daxing.
Na lotnisko dolecimy prosto z PolskiW grupie pierwszych pasażerów międzynarodowych, którzy będą mieli szansę przekonać się na własne oczy, jak wygląda tradycyjny ogród chiński w obrębie lotniska, będą pasażerowie PLL LOT. Polski przewoźnik narodowy pojawi się w porcie lotniczym Pekin-Daxing już 28 października, czyli niecały miesiąc po inauguracji portu lotniczego. Loty do Daxing będą realizowane cztery razy w tygodniu, obok istniejących połączeń do portu lotniczego Beijing-Capital, dzięki czemu LOT będzie w stanie zaoferować codzienne połączenia do stolicy Chin.
Budowa nowego lotniska
jest już ukończona. Obecnie trwają prace przygotowawcze do otwarcia obiektu, który początkowo będzie miał przepustowość roczną na poziomie 45 mln, a docelowo na poziomie 70 mln pasażerów. W 2022 r. sam Daxing będzie w stanie sprostać wyzwaniom transportowym związanym z Olimpiadą Zimową w Pekinie.