Rada Nadzorcza spółki Polska Grupa Lotnicza poinformowała w oficjalnym komunikacie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska prezesa i członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w samo południe 20 czerwca 2024 roku.
Kandydat ubiegający się o stanowisko prezesa zarządu, na którym
zastąpi odwołanego niedawno Michała Fijoła, musi posiadać wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe uzyskane za granicą, posiadać co najmniej 10-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, a dodatkowym atutem będzie co najmniej trzyletnie doświadczenie w branży lotniczej.
Kandydat powinien także posiadać wiedzę o zakresie działalności PGL oraz o sektorze, w którym działa spółka; znać zasady funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, zasady wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, a także znać ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne i zagadnienia związane z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników. Ponadto powinien posiadać wiedzę z obszaru finansów przedsiębiorstwa, znać język polski i angielski.
Otwarcie i dokonanie analizy formalnej zgłoszeń nastąpi 21 czerwca 2024 roku od godz. 12:00. Kandydaci, spełniający wymogi formalne, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, które zostaną przeprowadzone od dnia 26 czerwca 2024 roku w warszawskiej siedzibie PGL przy ul. Komitetu Obrony Robotników 45 A.
W przypadku uzyskania przez dwóch lub więcej kandydatów jednakowej liczby punktów, przeprowadzi się dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne. O wynikach postępowania kandydaci zostaną powiadomieni drogą korespondencyjną, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Spółka zastrzega sobie możliwość zakończenia postępowania kwalifikacyjnego bez wyłaniania kandydata w każdym czasie i bez podania przyczyn. Więcej informacji o konkursie na prezesa zarządu PGL można przeczytać
TUTAJ.
W przypadku konkursu na stanowiska członka zarządu PGL ds. finansowo-ekonomicznych kandydat musi posiadać wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe uzyskane za granicą, uznane w Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie przepisów odrębnych z zakresu ekonomii lub finansów. Powinien również posiadać co najmniej dziesięcioletni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, a dodatkowym atutem będzie co najmniej trzyletnie doświadczenie w branży lotniczej.
Kandydat na stanowiska członka zarządu PGL ds. finansowo-ekonomicznych powinien także posiadać wiedzę o zakresie działalności PGL oraz o sektorze, w którym działa spółka; znać zasady funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, zasady wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, a także znać ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne i zagadnienia związane z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników. Ponadto powinien posiadać wiedzę z obszaru finansów przedsiębiorstwa, zasad rachunkowości, audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa oraz znajomość oceniania projektów inwestycyjnych.
Otwarcie i dokonanie analizy formalnej zgłoszeń nastąpi 21 czerwca 2024 roku od godz. 12:00. Kandydaci, spełniający wymogi formalne, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, które zostaną przeprowadzone od dnia 26 czerwca 2024 roku w warszawskiej siedzibie PGL przy ul. Komitetu Obrony Robotników 45 A.
W przypadku uzyskania przez dwóch lub więcej kandydatów jednakowej liczby punktów, przeprowadzi się dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne. O wynikach postępowania kandydaci zostaną powiadomieni drogą korespondencyjną, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Spółka zastrzega sobie również możliwość zakończenia postępowania kwalifikacyjnego bez wyłaniania kandydata w każdym czasie i bez podania przyczyn. Więcej informacji o konkursie na członka zarządu PGL ds. finansowo-ekonomicznych można przeczytać
TUTAJ.