Do grona touroperatorów, którzy oferują wyjazdy z Lotniska Warszawa-Radom, dołączyło biuro podróży Rainbow.
Dzień wcześniej podobną deklarację ogłosiło Rego-Bis. Na ten moment obydwa biura podróży przy oferowaniu wycieczek będą współpracować z PLL LOT, a podróż odbywać się będzie na pokładach rejsowych samolotów polskiego narodowego przewoźnika. Rainbow Tours zamiast tradycyjnego wypoczynku proponuje swoim klientom cztery wycieczki:
„Paryż-Rodzinne Parki Atrakcji”,
„Bonjour Paris!”,
„Bajkowy Paryż” i
„Paryż i Zamki nad Loarą”. Pierwsi pasażerowie skorzystają z tej oferty już w majówkę.
Rego-Bis, biuro specjalizujące się w ofertach wakacji na Bałkanach, udostępni swoim klientom możliwość podróżowania do Albanii od czerwca bieżącego roku. Rejsy zaplanowane są przez cały wakacyjny sezon raz w tygodniu, a konkretnie w każdą niedzielę.
Lotnisko Warszawa-Radom będzie piątym lotniskiem w Polsce, z którego będzie można podróżować na wakacyjny wypoczynek do Tirany.
– Niezmiernie cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że kolejni partnerzy dostrzegają potencjał radomskiego portu. To jest również wspaniała wiadomość dla naszych pasażerów ponieważ oferta Lotniska Warszawa-Radom staje się coraz bardziej różnorodna i dopasowana do oczekiwań klientów. Zarówno miłośnicy aktywnego odpoczynku, czy też błogiego plażowania w nadmorskich kurortach znajdą coś dla siebie – podkreśliła Anna Dermont, rzecznik Lotniska Warszawa-Radom.
Radomskie decyzją Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego otrzymało niedawno
certyfikat lotniska użytku publicznego, wydany na bazie przepisów europejskich. Dokument uprawnia do wykonywania krajowych i zagranicznych rejsów cywilnych i został wydany na czas nieokreślony. Pierwsza regularna operacja pasażerska zaplanowana jest na 27 kwietnia br. W ofercie portu aktualnie jest pięć kierunków regularnych:
Kopenhaga, Paryż, Preweza, Rzym, Tirana i siedem kierunków czarterowych, takich jak: Antalya, Burgas, Dżerba, Monastyr, Palma de Mallorca, Taba, czy Warna.
Według Stanisława Wojtery, prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL), mocną stroną zmodernizowanego lotniska będzie dostępność dla tanich przewoźników. Skróci się czas od wylądowania i opuszczenia pokładu przez pasażerów do przygotowania do kolejnego lotu. – Na Chopinie niemożliwe jest zrealizowanie takiej operacji w 25 minut, tam natomiast to będzie to możliwe – podkreślił Wojtera.
Prezes PPL spodziewa się, że port Warszawa-Radom w pierwszym roku funkcjonowania obsłuży sto kilkadziesiąt tysięcy pasażerów. – Mamy takie sygnały, że część przewoźników przygląda się jak to lotnisko zafunkcjonuje. Nie brakowało takich, którzy nie wierzyli że zostanie ono otwarte. Zainteresowanie wokół wylotów z Warszawy-Radom jest większe niż się wszyscy spodziewaliśmy –
ujawnił Wojtera.