Australijski flagowy przewoźnik Qantas zapowiedział otwarcie bezpośrednich połączeń do Rzymu. Loty będą wykonywane trzy razy w tygodniu, od 22 czerwca do 6 października 2022 roku. Będzie to również powrót linii do kontynentalnej Europy. Rejsy z Sydney będą mieć odbywać się z międzylądowaniem w Perth.
Lot o numerze QF5 wystartuje z Sydney o godz. 17:55 czasu lokalnego w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Po pięciu godzinach dotrze do Perth położonego w zachodniej Australii. Po 90-minutowym postoju na tankowanie i zabranie dodatkowych pasażerów rozpocznie się druga część podróży, o godz. 22:20 czasu lokalnego B787 odleci w kierunku Rzymu. Lądowanie w Rzymie zaplanowane jest kolejnego dnia o godz. 8:45 czasu lokalnego. Lot potrwa 16 godzin i 30 minut.
Lot powrotny (QF6) odbywać się będzie we wtorki, czwartki i niedziele. Samolot opuści port lotniczy Rzym-Fiumicino o 10:50 czasu lokalnego. Krótszy o 45 minut rejs powrotny, trwający 15 godzin 45 minut, wyląduje w Perth następnego dnia o godz. 8:35 czasu lokalnego. Do Sydney odleci po 90 minutach postoju, o godz. 10:05. Lot potrwa około cztery godziny i o godz. 16:05 czasu lokalnego zamelduje się w stolicy stanu Nowej Południowej Walii.
Rejsy obsłuży B787
Do obsługi lotów łączących Australię z Włochami wyznaczony został boeing B787-9 Dreamliner. Samolot może zabrać na pokład 236 pasażerów. W klasie ekonomicznej jest 166 miejsc, 28 w ekonomicznej premium, a 42 w klasie biznes.
Qantas na nowo połączy Włochy z Australią
Australijskie linie lotnicze wykonywały regularne loty między Włochami a Australią w latach 1948-2003. Decyzją ówczesnych władz Qantas zdecydowano o zawieszeniu, z powodu słabych wyników finansowych, lotów do miast w kontynentalnej Europie, takich jak Frankfurt czy Paryż. Od tego momentu, pasażerowie chcący podróżować między dwoma krajami, musieli skorzystać z połączeń tranzytowych przez Singapur, Dubaj czy Dohę.
– Włochy są dla Qantas największym rynkiem w kontynentalnej Europie, jeśli wziąć pod uwagę liczbę pasażerów odwiedzających rodziny i przyjaciół z Australii – powiedział Alan Joyce, dyrektor generalny Qantas. Dodał również, że Rzym będzie furtką do innych destynacji w basenie Morza Śródziemnego, do których pasażerowie dotrą na pokładach samolotów linii partnerskich.
Ceny przelotu w obie strony na trasie Sydney – Perth − Rzym zaczynają się od 1 785 dolarów w najtańszej klasie podróży. Qantas, w porozumieniu z liniami partnerskimi, zaoferuje połączenia tranzytowe z Rzymu do 16 miast w Europie, takich jak Ateny, Barcelona, Nicea, Madryt czy Paryż, oraz 15 miast we Włoszech, wliczając Mediolan i Wenecję.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.