Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ogłosiło wszczęcie postępowania na realizację projektu graficznego logo i elementów systemu identyfikacji wizualnej dla Portu Lotniczego Warszawa-Radom.
PPL zaprasza wszystkich grafików i projektantów spełniających wymogi formalne do udziału w otwartym przetargu. Termin składania ofert upływa w dniu 27 września 2021 roku. Ich otwarcie nastąpi tego samego dnia. Postępowanie zakłada przeprowadzenie aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie kompetencji lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Poza tym nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej oraz sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Rozbudowa lotniska w Radomiu toczy się bez przeszkód, a termin jego oddania do użytku nie wydaje się zagrożony. Kamień węgielny pod budowę nowego terminala położono w październiku 2020 roku. Od tego czasu, pomimo pandemii i nieustającej dyskusji o samej inwestycji,
prace budowlane prowadzone są bez opóźnień.
– Zgodnie z planem lotnisko będzie gotowe w czwartym kwartale 2022 roku, a pełna oferta lotów będzie dostępna od sezonu Lato 2023 Prace nad elewacją terminalu zakończyły się i przeniosły do wnętrza budynku. Budynki administracyjne są już w większości zadaszone – ujawnił wiosną Piotr Rudzki, rzecznik PPL.
Z założenia Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, bo taka jest jego pełna nazwa, miał przejąć ruch czarterowy i niskokosztowy ze zbliżającego się do granic przepustowości lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
– Gdybym miał wehikuł czasu i wiedzę, że wybuchnie pandemia, to może należałoby inaczej sparametryzować decyzję o budowie lotniska w Radomiu, a konkretnie na przykład opóźnić, żeby się otwierało, kiedy będzie już po pandemii i ten ruch lotniczy będzie już znacznie większy – oznajmił Marcin Horała, wiceminister infrastruktury,
podczas majowego spotkania sejmowej Komisji Infrastruktury.
Terminal radomskiego lotniska będzie miał powierzchnię 30 tys. m.kw., znajdzie się tam 30 stanowisk check-in, 9 – kontroli bezpieczeństwa, po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w budynku będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. Znajdzie się tam także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi. Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów.