Rok 2018 był pod wieloma względami przełomowy dla lotniska w Modlinie. W każdym miesiącu port bił kolejne rekordy, a w grudniu po raz pierwszy, w Modlinie odprawiono 3-milionowego pasażera w ciągu jednego roku kalendarzowego. Liczba klientów lotniska w grudniu 2018 wyniosła 238 207. W całym 2018 roku obsłużono w Modlinie 3 081 966 pasażerów. Daje to wzrost o 5,1% r/r.
W 2018 zrealizowano ważną inwestycję polegającą na wykonaniu remontu dróg kołowania DK-A1 i DK-B. Dużym osiągnięciem było przeprowadzenie remontu drogi startowej lotniska „pod ruchem” nie generując ani jednego opóźnienia operacji lotniczych czy przekierowania.
W 2018 roku Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadził kontrolę po roku od procesu konwersji certyfikatu lotniska. Kontrola ta nie wykazała ani jednej nieprawidłowości w żadnym z 25 obszarów kontroli. Dzięki dobrym efektom pracy cykl nadzoru ULC został wydłużony z 1 roku do 2 lat.
Pod koniec 2018 roku na lotnisku w Modlinie została uruchomiona nowa wieża kontroli ruchu lotniczego. Kontrolerzy ruchu lotniczego mogą też pracować z drugiej wieży, mobilnej. Te dwa rozwiązania zastąpiły wieżę, która w Modlinie działała od otwarcia portu w 2012 r. Pozwolenie na jej użytkowanie było ważne do końca 2018 r.
– Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
wyposażyła obie wieże w najnowocześniejszy sprzęt. Ostatnie miesiące ubiegłego roku upłynęły pod znakiem bardzo intensywnych prac zespołów roboczych zarówno po stronie PAŻP, jak i portu lotniczego. Bardzo mnie to cieszy, że pracując w naprawdę napiętym harmonogramie, udało się osiągnąć wspólny cel – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.
W listopadzie 2018 roku wojewoda mazowiecki ogłosił zakup 5 bramek biometrycznych dla Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Bramki zostaną zainstalowane w tym roku i będą częścią systemu automatycznej odprawy granicznej pasażerów. Także w 2019 roku zostanie zrealizowana inwestycja Orlen Aviation –
budowa bazy paliw na lotnisku Warszawa/Modlin.