Linie lotnicze Ryanair wracają na stołeczne Lotnisko Chopina i uruchomią pięć nowych tras. Tani przewoźnik z Irlandii inauguracyjny rejs zaplanował na 26 marca.
Niskokosztowiec z Zielonej Wyspy poleci cztery razy w tygodniu do Alicante i Palma de Mallorca na Balearach. Oprócz hiszpańskich tras w tej samej częstotliwości zaplanowano rejsy do austriackiego Wiednia, a trzy razy w tygodniu będzie można przemieścić się do belgijskiego portu Bruksela-Charleroi. Listę ogłoszonych połączeń z Warszawy uzupełnią loty do cypryjskiego Pafos, przewidziane zaledwie raz w tygodniu.
Uruchomienie nowych tras z Lotniska Chopina jest jednak związane z redukcją lotów z portu w Modlinie. Negocjacje obu stron nie przynoszą oczekiwanych efektów i stąd decyzja tanich linii lotniczych z Irlandii o kontynuowaniu ekspansji połączeń z innych lotnisk. "Ryanair generuje trzy tysiące miejsc pracy w regionie, a także oferuje bogatą siatkę połączeń w postaci 430 lotów tygodniowo na ponad 50 trasach z Modlina. Władze lotniska i regionu, nie podejmując współpracy z linią lotniczą co do dalszego rozwoju, ignorują ryzyko utraty nowych tras (jak również istniejących połączeń) na rzecz sąsiednich lotnisk, takich jak Warszawa Chopin" – głosi komunikat prasowy irlandzkiej linii.
– Cieszymy się z powrotu do Warszawy Chopina i otwarcia pięciu nowych tras do ekscytujących słonecznych destynacji, jak Alicante, Majorka i Pafos oraz ulubionych miast, takich jak Bruksela i Wiedeń. Szkoda jednak, że musi się to odbywać kosztem Warszawy-Modlina i regionu. Z niezrozumiałych powodów, zarówno zarząd lotniska, jak i władze regionalne, ignorują Ryanaira oraz odmawiają zaangażowania się w rozwój Lotniska Warszawa-Modlin, niepotrzebnie ryzykując utratę miejsc pracy i połączeń w regionie. Jeśli zarząd lotniska w Modlinie oraz udziałowcy, w tym władze regionalne, nie podejmą działań, będą w przyszłości musieli wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego nie byli zainteresowani rozwojem lotniska i regionu. Tymczasem Ryanair będzie nadal rozwijał siatkę połączeń na tych lotniskach w Polsce i Europie, którym zależy na zwiększeniu ruchu i które są w stanie zagwarantować niskie koszty – wyjaśnił Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, czyli polskiej spółki córki Ryanaira.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.