Od poniedziałku 28 października można latać z Łodzi do Birmingham, drugiego pod względem liczby ludności miasta Wielkiej Brytanii. To nowość w zimowym rozkładzie lotów.
W niedzielę na wszystkich lotniskach zaczęły obowiązywać zimowe rozkłady lotów. Także na lotnisku w Łodzi zmieniły się dni i godziny połączeń oraz ich częstotliwość. Dwa razy w tygodniu można polecieć do Alicante (środy, soboty), do Brukseli (poniedziałki, piątki), Dublina (poniedziałki, soboty), Malagi (poniedziałki, soboty) i portu Mediolan-Bergamo (poniedziałki, piątki). Loty do portu Londyn-Stansted odbywają się natomiast codziennie.
– Te częstotliwości obowiązują do końca stycznia, a od lutego przewoźnik planuje dołożyć dodatkowe rotacje do Alicante, Malagi i Londynu. Wówczas do Alicante i Malagi można będzie polecieć trzy razy w tygodniu, a do Londynu osiem. W czwartki będą podwójne rejsy na trasie Łódź – Londyn Stansted. Nowością w sezonie zimowym są loty do Birmingham. Ten kierunek zastąpi obecne przez ostatni rok loty do East Midlands, które przywrócono do rozkładu na prośbę pasażerów. Jednak po roku funkcjonowania połącznia i przeprowadzonych analizach przewoźnik zdecydował się zamienić kierunek na lepiej rokujące Birmingham – podkreślił Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.
Birmingham jest drugim miastem w Wielkiej Brytanii pod względem liczby mieszkańców. To ośrodek przemysłowy i uniwersytecki, interesujący z punktu widzenia turystyki. W Birmingham, podobnie jak w Łodzi, dawne XIX-wieczne fabryki otrzymują nowe funkcje, a między nie oraz wiktoriańskie domy wciska się nowoczesna architektura. Jednych ten kontrast zachwyca, innych oburza. Przykładem jak choćby obsypany nagrodami futurystyczny dom handlowy Selfridges – przykład architektury inspirowanej naturą. Pozostałością po czasach XIX-wiecznego przemysłu jest rozbudowany system kanałów. Kiedyś obsługiwały fabryki, a obecnie poruszają się po nich turystyczne barki.
Dla fanów serialu „Peaky Blinders” to miasto Thomasa Shelby’ego i jego gangu, który rządził Birmingham w latach 20. XX wieku. Członkowie gangu nosili czapki, a nich ukrywali żyletki. Czapki stawały się bronią w porachunkach między gangami. Serial zrealizowany przez telewizję BBC w reżyserii Stevena Knighta jest dostępny na kanale Netflix. Opowieść z Cillian’em Murphy w roli lidera gangu Peaky Blinders ma już 5 sezonów i rzesze fanów.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.