Wojewoda mazowiecki na początku lipca wydał trzy decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego w Radomiu – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Obiekt na Mazowszu zyska budynki wieży kontroli ruchu lotniczego i strażnicy lotniskowej straży pożarnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową, obejmującą place manewrowe i terenowe miejsca parkingowe. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.
Przebudowa Portu Lotniczego Radom-Sadków realizuje oczekiwania i potrzeby społeczne w zakresie transportu lotniczego. Wraz z prognozowanym wzrostem liczby osób korzystających z transportu lotniczego, inwestycja zapewni bezpieczną, a zarazem płynną obsługę pasażerów.
Obiekt na Mazowszu ma w przyszłości przejąć część ruchu z Lotniska Chopina, co przyczyni się do odciążenia stołecznego portu. Pełną i bezproblemową rozbudowę umożliwia podjęta decyzję o zamknięciu z dniem 1 stycznia 2019 roku lotniska dla samolotów cywilnych.
Modernizowany Terminal ma być przygotowany na obsługę trzech milionów pasażerów rocznie. Obieky będzie można powiększyć nawet do przyjęcia dziewięciu milionów podróżnych, jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba.
Zrządzające lotniskiem Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) na początku lipca otrzymało już zezwolenie na budowę dróg kołowania oraz płyt postojowych.
Pas startowy powiększy się o 500 metrów i będzie wydłużony do 2,5 kilometra.